/Files/images/2020/сто.png

На час відсутності практичного психолога у закладі освіти відповідальна особа за проведення роботи, спрямованої на запобігання та протидію булінгу – Бажан Наталія Вікторівна, заступник директора з навчально-виховної роботи. Контактний телефон: 7255372

Нормативна документація:

1. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»

2. Наказ Міністерства освіти і науки України від 26.02.2020 № 293 «Про затвердження плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти»

3. Наказ МОН України від 28.12.2019 № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти»

4. Лист Міністерства освіти і науки України від 14.08.2020 № 1/9-436 «Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)»

5. Лист Міністерства освіти і науки України від 11.02.2020 № 1/9-80 «Про затвердження наказу МОН України від 28.12.2019 року № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти».

6. Методичний посібник «Протидія булінгу в закладі освіти: системний підхід».

7. Правила поведінки здобувачів освіти.

8. Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності звернень/повідомлень) про випадки булінгу (цькування) в закладах освіти.

9. Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування).

/Files/images/000/20.10.3.jpg

Цикл онлайн-тренінгів з особистої безпеки
План заходів
для запобігання та протидії булінгу у комунальному закладі "Харківська гімназія № 40 Харківської міської ради" на 2023/2024 навчальний рік

Булінг– це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності. Дані дослідження "UNICEF Україна" за минулий рік шокують: 67% дітей зіштовхувалися з булінгом (були жертвою або свідком), а 40% потерпілих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися по допомогу. Крім того, згідно з доповіддю ВООЗ за 2016 рік, Україна посідає дев’яте місце серед 42 досліджуваних країн за кількістю булінгу серед 15-річних. Як уточнили в Мін’юсті, найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій (телефонного зв'язку, Інтернету та соціальних мереж), з’являється новий вид цькування – кібербулінг. Це не просто пустощі або грубість, це особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.
Булінг, інформаційна кампанія
фото Міністерства юстиції