Нормативно-правові документи

Наказ Міністерства освіти і науки України від 12 травня 2022 року № 434 "Про організацію та проведення в 2022 році національного мультипредметного тесту"

Наказ МОНУ від 12.05.2022 № 433 ''Про затвердження Порядку проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту''

Наказ МОНУ від 02.05.2022 № 400 ''Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства освіти і науки України''

Наказ МОНУ від 27.04.2022 № 392 ''Про затвердження Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році''

Наказ МОНУ від 15.04.2022 № 345 ''Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2021 року N 498''

Наказ УЦОЯО від 21.01.2022 № 9 ''Про затвердження Графіка проведення у 2022 році додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти''

Наказ МОН України від 22.11.2021 № 1260 ''Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року № 25''

ПОСТАНОВА КМУ від 03.11.2021 №1133 «Про внесення змін до Порядку залучення педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців до проведення зовнішнього незалежного оцінювання»

Наказ МОН України від 02.11.2021 №1166 «Про організацію та проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»

Наказ УЦОЯО від 01.11.2021 №151 «Про затвердження Загальних характеристик сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року»

Наказ УЦОЯО від 01.11.2021 №149 «Про затвердження Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року»

Наказ УЦОЯО від 29.10.2021 №147 «Про затвердження Схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року»

Наказ УЦОЯО від 20.10.2021 №141 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2022 році»

Наказ МОН України від 13.10.2021 №1098 «Про затвердження Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році»

Наказ МОН України від 14.05.2021 №528 «Деякі питання проведення у 2021/2022 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту»

Особливості ЗНО-2022

Наказом Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2021 року № 498 врегульовано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року:

- затверджено перелік навчальних предметів, із яких у 2022 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання;- окреслено принципи зарахування результатів державної підсумкової атестації, проведеної у формі зовнішнього незалежного оцінювання;- установлено строки проведення зовнішнього незалежного оцінювання;- визначено підходи щодо встановлення результатів державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.Зовнішнє незалежне оцінювання 2022 року проводитиметься з 23 травня до 15 липня з 13 навчальних предметів: українська мова, українська мова і література, математика (завдання рівня стандарту), математика, історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька, французька мови. Результати ЗНО за шкалою 1-12 балів із чотирьох навчальних предметів зарахують як оцінки за державну підсумкову атестацію освітнього рівня повної загальної середньої освіти для учнів (студентів) закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які у 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти.

У 2022 році випускники складатимуть обов’язкове ДПА у формі ЗНО з української мови, математики, історії України або іноземної мови та ще з одного предмету на вибір.

Максимально учасники зможуть пройти п’ять тестувань ЗНО бюджетним коштом. Окрім п’яти гарантованих державою тестів, учасник зможе додатково за бажанням скласти тестування з інших предметів за власні гроші.


НОВИНИ

Вступ-2022: як перевірити достовірність сертифіката НМТ

Міністерство освіти і науки повідомляє, що на сайті ЄДЕБО з'явилася можливість перевірити достовірність сертифіката національного мультипредметного тесту. Відповідний сервіс доступнийза посиланням. Для пошуку треба зазначити номер та рік сертифіката, а також прізвище та ім'я його власника.

Доступ до сервісу насамперед дуже важливий для працівників приймальних комісій, адже цього року багато учасників НМТ не мають паперових сертифікатів і в разі подання ними паперових заяв перевірити достовірність сертифіката можна якраз у цьому реєстрі.

Так само кожен вступник може оперативно дізнатися, чи є його сертифікат в ЄДЕБО.

Як і де дізнатися результати НМТ

Міністерство освіти і наукита ДП «Інфоресурс» надають роз’яснення вступникам, які склали НМТ, а також пояснюють, чому у електронних кабінетах учасників не завжди відображаються їхні результати, хоча й результат вони бачили на екрані після складання НМТ.

Результати тестування спершу мають бути опрацьованіУкраїнським центром оцінювання якості освіти. Після цього дані з бази УЦОЯО мають бути передані в Єдину державну електронну базу з питань освіти, адже саме інформація з ЄДЕБО відображається в електронних кабінетах.

Встановлення результатів і передача між базами потребує часу. Фахівці УЦОЯО та ДП «Інфоресурс» (технічний адміністратор ЄДЕБО) роблять усе можливе, щоб прискорити цей процес. Він може тривати близько тижня (від дня складання конкретним учасником НМТ).

День подання заяви не впливає на конкурсний бал чи місце в рейтингу. Прийом заяв за результатами НМТ триває до 18:00 23 серпня.

МОНта ДП «Інфоресурс» також нагадують що, перед реєстрацією електронного кабінету та поданням заяв для вступників на основі 11-ти класів необхідно ознайомитися з відеоінструкцією.

Відеоінструкція для ознайомлення з інтерфейсом платформи для складання НМТ

Український центр оцінювання якості освіти розробив відеоінструкцію «Онлайн-тестувальник: як користуватися, про що пам’ятати учасникові», що дозволить учасникам впевнено почуватися під час тестування, правильно позначати та змінювати відповіді.

Також команда ДП «Інфоресурс» підготувала відповіді на запитання про успішну реєстрацію електронного кабінету

Вступ-2022. 10 головних запитань-відповідей

Цьогоріч вступна кампанія має багацько нововведень — мотиваційні листи, НМТ, реєстраційні картки. Фахівці Малої академії наук разом з експертами МОН у межах проєкту #CVІDОМІобирати вирішили допомогти розібратись у нових дедлайнах, спискоформуваннях та інших питаннях, що тривожать вступників та підготували відповіді на 10 головних запитань.

Більше інформації на платформі МАН в статті «Вступна кампанія & війна: про вступ до вишів і ПТО».

Також команда ДП «Інфоресурс» підготувала відеороз’яснення «Які зміни відбулися в коефіцієнтах під час цьогорічної вступної кампанії».

Вступ-2022: у серпні буде доступна додаткова реєстрація для участі в спеціальній сесії НМТ

20 липня, наказом МОН від 20 липня 2022 № 638 внесені зміни до Календарного плану організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту.

З метою забезпечення права на здобуття вищої освіти осіб, які через військово-політичну ситуацію та наслідки військової агресії рф не змогли зареєструватися для участі у ЗНО (НМТ) в основний і додатковий періоди, отримають можливість зробити це під час спеціального періоду.
Для цього вступникам необхідно:
з 12.08.2022 до 15.08.2022 сформувати реєстраційну картку на сайті УЦОЯО;
з 25.08.2022 до 30.08.2022 вибрати населений пункт для складання НМТ на персональній сторінці;
з 05.09.2022 до 07.09.2022 підтвердити на персональній сторінці намір взяти участь у тестуванні та вибрати населений пункт, що найбільш наближений до місця перебування в період проведення спеціальної сесії

Вступ-2022. 10 головних запитань-відповідей

Цьогоріч вступна кампанія має багацько нововведень — мотиваційні листи, НМТ, реєстраційні картки. Фахівці Малої академії наук разом з експертами МОН у межах проєкту #CVІDОМІобирати вирішили допомогти розібратись у нових дедлайнах, спискоформуваннях та інших питаннях, що тривожать вступників та підготували відповіді на 10 головних запитань.

Більше інформаціїна платформі МАНв статті «Вступна кампанія & війна: про вступ до вишів і ПТО».

Також командаДП «Інфоресурс» підготувала відеороз’яснення«Які зміни відбулися в коефіцієнтах під час цьогорічної вступної кампанії».

МОН для вступників-2022

Із 18 липня на сайті Міністерства освіти і науки України майбутні вступники можуть отримувати відповіді на запитання щодо вступу до закладів фахової передвищої та вищої освіти.

Для цього потрібно:
1.Перейти на сайт МОН.
2.Натиснути на кнопку «Поставити запитання», що розміщена в правому нижньому куту сайту.
3.Поставити запитання та отримати відповідь.
Отримати консультацію через сервіс можна:
- З понеділка по четвер 09:00-17:00;
- У п’ятницю 09:00-16:00

Тестування вступників до закладів освіти України відбуватиметься у спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах (приміщеннях шкіл, університетів), створених у населених пунктах України (за погодженням з органами державної влади), а також у деяких країнах Європи. Однією з найважливіших вимог для створення тимчасових екзаменаційних центрів була наявність укриттів цивільного захисту в будівлях, де відбуватиметься складання НМТ, або поблизу них. Попередньо заплановано, що основна сесія НМТ відбуватиметься у 21 області України та місті Києві. НМТ за кордоном буде проведено так само, як і в Україні, тобто у спеціально обладнаних комп’ютерних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги, навчені українськими експертами. А отже, вступні випробування традиційно відбуватимуться на засадах прозорості та справедливості ー незалежно від того, де саме учасники їх складатимуть

Стартувало підтвердження участі в додатковій сесії НМТ
Розпочався перший етап підтвердження участі в додатковій сесії національного мультипредметного тесту ЗНО, який триватиме до 18 липня.

Підтвердити участь протягом цього періоду мають дві категорії вступників:

  • учасники, які зареєструвалися для участі в додатковій сесії;
  • учасники, які реєструвались на основну сесію, але з певних причин не підтвердили свою участь в основній сесії.

Для участі в додатковій сесії потрібно з 8 до 18 липня заповнити спеціальну форму, розміщену на інформаційній сторінці, вибравши місце складання тесту.

Учасники додаткової сесії мають пройти два етапи підтвердження свої участі в іспиті.

Другий етап підтвердження участі в додатковій сесії триватиме з 1 до 10 серпня.

Розподіл учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами буде здійснено по населених пунктах, які будуть вибрані саме під час другого етапу підтвердження.

Тільки після проходження двох етапів підтвердження участі в НМТ з 12 серпня для учасника з’явиться можливість завантажити запрошення-перепустку, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ.

Планується, що додаткова сесія НМТ проходитиме у 21 області України (окрім Донецької, Луганської і Херсонської областей) та Києві.

Щодо екзаменаційних центрів за кордоном, то вони будуть створені не в усіх країнах, у яких буде проведено НМТ в основну сесію.

Загалом за кордоном додаткову сесію НМТ буде проведено у 26 країнах

Вебінар про особливості проходження НМТ від УЦОЯО

Український центр оцінювання якості освіти запрошує усіх, хто хоче дізнатися більше про особливості проходження НМТ, долучитися15 липня о 15:00 до розмови на YouTube-каналі Центру. На вебінарі цьогорічні учасники й учасниці тестування, їхні батьки та вчителі дізнаються відповіді на всі свої запитання про НМТ: який функціонал є в тестувальнику, які документи потрібно взяти із собою на тест, де проходитимуть випробування тощо.
Поставити запитання можна до 10:00 15 липня за посиланням.

Стартував другий етап підтвердження участі у НМТ

21 червня розпочався другий етап підтвердження учасниками основної сесій національного мультитесту ЗНО участі у тестуванні.

На цьому етапі учасник основної сесії НМТ має остаточно визначитися з вибором міста/країни для проходження тесту.

Для цього учаснику тестування на інформаційній сторінці у спеціальній формі потрібно вибрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, де зручніше буде пройти тестування незалежно від того, де перебуватиме учасник у період проведення основної сесії, ー в Україні чи за кордоном. Етап підтвердження триватиме до 7 липня 2022 року.

В Українському центрі оцінювання якості освіти зазначають, що важливо як найуважніше вибирати населений пункт із випадного списку, адже деякі міста додано/вилучено з переліку населених пунктів, які були запропоновані на першому етапі підтвердження.

Після проходження двох етапів підтвердження участі в НМТ 12 липня 2022 року для учасника з’явиться можливість завантажити із вкладки «Місце проведення» запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проходження ним НМТ.

Абітурієнтів, які з 20 травня до 7 червня підтвердили участь у НМТ і хотіли б пройти тестування в додаткову сесію, просять пропустити другий етап вибору місця проходження НМТ під час основної сесії, а підтвердити участь у додатковій сесії і протягом із 8ー18 липня вибрати із запропонованого переліку країну/місто, де бажають пройти тестування.

ДОРОЖНЯ КАРТА УЧАСНИКА НМТ

Завершується додатковий період реєстрації для участі у національному мультипредметному тесті ЗНО






За словами міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, незважаючи на досить велику кількість створених карток, зареєстровано тільки 763 учасники, які надіслали документи для участі в НМТ.

Він нагадав, що для участі в додатковій сесії НМТ вступники мають не лише створити реєстраційні картки, але й надіслати комплект необхідних документів до відповідних регіональних центрів до 27 червня.

«Процедура реєстрації передбачає створення реєстраційної картки, заповнення тексту заяви про участь у тестуванні, а також формування комплекту реєстраційних документів та надсилання документів до регіонального центру оцінювання якості освіти, адресу якого зазначено в контрольно-інформаційному листі, сформованому разом із реєстраційною карткою», – зазначив міністр.

Також він зауважив, що у разі, коли в учасника мультитесту немає можливості скористатися засобами поштового зв’язку, документи можна надіслати на електронну адресу відповідного регіонального центру, зазначену в реєстраційному повідомленні.

«Учасники, які до 27 червня не надішлють комплекти реєстраційних документів на електронну адресу, зазначену в реєстраційному повідомленні, не матимуть змоги брати участь у НМТ. У темі листа потрібно зазначити своє прізвище, а також написати словосполучення «реєстраційні документи». Наприклад: Шевченко_реєстраційні документи», – наголосив Шкарлет.

ДОРОЖНЯ КАРТА УЧАСНИКА НМТ

Порогових балів для НМТ не передбачено

Український центр оцінювання якості освіти цього року не встановлюватиме порогових балів для Національного мультипредметного тесту.

Про це під час брифінгу сказав в.о. директора УЦОЯО Валерій Бойко.
За його словами, ще однією відмінністю цьогорічного зовнішнього оцінювання є встановлення результатів тестування одразу після складання тесту.
«Серед змін в організації проведення цьогорічного тестування є те, що, замість паперових бланків для занесення відповідей, абітурієнти складатимуть тест на комп'ютерах. Таким чином, результат буде відомий одразу після завершення складання тесту. Крім того, порогових балів складання мультипредметного тесту УЦОЯО цього року не встановлюватиме», – сказав Бойко.
Він також додав, що тестування відбуватиметься на територіях, де не ведуться активні бойові дії.

Розпочато реєстрацію на участь у додатковій сесії НМТ

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що вступники, які не встигли заповнити реєстраційну картку до 19 квітня, проте мають бажання проходити тестування, можуть зареєструватися і взяти участь у додатковій сесії НМТ. Реєстраціядоступна до 20 червня на сайті УЦОЯО.

Якщо вступник протягом основного періоду реєстрації сформував реєстраційну картку учасника ЗНО на сайті УЦОЯО, однак до 7 червня не зміг підтвердити участі в НМТ, він також зможе взяти участь у додатковій сесії тестування. Алгоритм дій надано на сайті МОН.

Узяти участь у додатковій сесії тестування вступники зможуть протягом 16–20 серпня.

Зареєстрований учасник, який не має даних для доступу до Інформаційної сторінки, може скористатися сервісом «Отримання доступу до Інформаційної сторінки учасника ЗНО-2022/НМТ-2022», правильно заповнити потрібні комірки й отримати логін і пароль.

Більше інформації про НМТ на сайті УЦОЯО.

07 червня завершується перший етап підтвердження участі в основній сесії національного мультипредметного тесту.

Результати тестування будуть необхідні вступникам на бюджетну форму навчання та тим абітурієнтам, які вступатимуть на висококон’юнктурні спеціальності за контрактом.

Під час першого етапу підтвердження участі у тестуванні його учаснику необхідно здійснити вибір населеного пункту, зручного для проходження основної сесії НМТ.У ході другого етапу, з 21 червня до 7 липня, учасники остаточно визначатимуться з вибором міста/країни і за потреби зможуть змінити населений пункт на той із запропонованих, де буде зручніше пройти тестування. Основна сесія тестування буде проведена у період з 18 липня до 4 серпня 2022 року. Для підтвердження участі у тестуванні необхідно заповнити спеціальну форму, розміщену на інформаційній сторінці учасника у вкладці «Підтвердження участі в НМТ».


За якими програмами укладається тест НМТ

Завдання національного мультипредметного тесту (НМТ) укладаються за програмами зовнішнього незалежного оцінювання з української мови, математики та історії України, що затверджені у 2018 та 2019 роках.

Завдання національного мультипредметного тесту з української мови та історії України, укладаються за програмами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки № 696 від 26 червня 2018 року.

Завдання національного мультипредметного тесту з математики укладаються за програмою, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки№ 1513 від 04 грудня 2019 року.


У яких країнах за межами України можна скласти НМТ

У звʼязку з бойовими діями на території України у 2022 році замістьзовнішнього незалежного оцінюваннябуде проведенонаціональний мультипредметний тест(НМТ).

Участь у мультитесті може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році тазареєструваласядля проходження тестування відповідно до встановлених вимог.

Результати мультитесту будуть необхідні для вступу до українських закладів вищої освіти на бюджетну форму навчання, а також для вступу на контракт на висококон’юнктурні спеціальності.

У 2022 році мультитест можна буде скласти не лише в Україні, а й за її межами.

Національний мультитест за кордоном буде проведено так само, як і в Україні, тобто в спеціально обладнаних комп’ютерних центрах, де з учасниками працюватимуть україномовні педагоги, навчені українськими експертами.

Провестиосновну сесіютестування планується в таких країнах:

  • Австрія;
  • Бельгія;
  • Болгарія;
  • Велика Британія;
  • Данія;
  • Естонія;
  • Ірландія;
  • Іспанія;
  • Італія;
  • Латвія;
  • Литва;
  • Молдова;
  • Нідерланди;
  • Німеччина;
  • Польща;
  • Португалія;
  • Румунія;
  • Словаччина;
  • Угорщина;
  • Франція;
  • Хорватія;
  • Чехія;
  • Швеція.

Удодаткову сесіюучасники зможуть проходити тестування, окрім згаданих вище країн, також у:

  • Фінляндії (м. Гельсінкі);
  • Люксембурзі (м. Люксембург);
  • США (м. Нью-Йорк, штат Нью-Йорк, та м. Сакраменто, штат Каліфорнія);
  • Словенії (м. Марібор);
  • Швейцарії (м. Берн).
Екзаменаційні центри проведення ЗНО матимуть укриття

Приміщення екзаменаційного центру, у яких відбудеться ЗНО, повинно мати укриття захисту, або таке укриття має бути безпосередньо біля центру.

Така вимога зафіксована у Порядку формування та облаштування тимчасових екзаменаційних центрів, затвердженому Українським центром оцінювання якості освіти.

Згідно з документом, у приміщенні центру або біля нього має бути укриття цивільного захисту, що може забезпечити одночасне перебування в ньому всіх учасників сесії тестування та працівників.«У екзаменаційному центрі під час однієї зміни проходитимуть тестування, як правило, від 15 до 55 учасників», – йдеться у документі. Також документ визначає вимоги до приміщень, де буде розташовуватись екзаменаційний центр, та вимоги до його аудиторій. Зокрема, в аудиторії може бути від 5 до 15 робочих місць для учасників мультипредметного чи магістерського тестів, облаштованих ПК, під’єднаними до інтернету.

У кожній аудиторії має бути місце для особистих речей з відповідною позначкою, розташоване так, щоб у разі виникнення нестандартних ситуацій не утруднювати вихід учасників з аудиторії та мати зручний доступ до речей, які учасники заберуть із собою.

Порядок формування та облаштування тимчасових екзаменаційних центрів також регламентує, що розташування робочого місця учасника тестування має унеможливлювати візуальний доступ до інформації на моніторі іншого учасника.


Вступна кампанія 2022 в інфографіках

Міністерство освіти науки України пропонує користуватись інфографіками для швидкого доступу до актуальної інформації щодо вступної кампанії 2022 року.


20 травня розпочався перший етап підтвердження участі в основній сесії НМТ. Він триватиме до 7 червня.

Детальніше


ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ НМТ-2022

Тестування проходитиме в три сесії:

  • основна: 18 липня – 10 серпня;
  • додаткова: 16–20 серпня;
  • спеціальна: 12–16 вересня.

Більше інформації дізнайтесь за посиланням

https://testportal.gov.ua/nmt-kalendar-provedennya/


/Files/images/zno/1/НМТ -2022.png
НМТ: мовні теми з української мови, всі теми з алгебри та геометрії, а також завдання з історії України, які були складниками ДПА


19 квітня – останній день реєстрації учасників національного мультипредметного тесту

19 квітня 2022 року – останній день реєстрації для участі в національному мультипредметному тестові. Зазначимо, що зареєстровані для участі в ЗНО – потенційні учасники НМТ.

Вся актуальна інформація систематизована в окремий розділ Українського центру оцінювання якості освіти, який містить:

Завдяки розділу кожен охочий може дізнатися про зміст і типи завдань кожного блоку НМТ, процес оцінювання, а також отримання результатів. Крім цього, портал УЦОЯО пропонує добірку корисних ресурсів, які допоможуть повторити теми та призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

Мультитест для випускників шкіл триватиме 120 хвилин

Український центр оцінювання якості освіти проаналізував перебіг демонстраційного тесту в онлайн-середовищі та відведений час на завдання.

Комісія підтвердила, що певна частка учасників не встигає виконувати останні завдання тесту, тому Міністерство освіти і науки України збільшило для випускників шкіл тривалість національного мультипредметного тесту до 120 хвилин.

Більше інформації на сайті Українського центру оцінювання якості освіти

/Files/images/zno/1/Пробне к.jpg

В Українському центрі оцінювання якості освіти оприлюднили дати проведення пробного ЗНО у 2022 році.

19 березня 2022 рокувідбудеться пробне тестування з української мови та української мови і літератури.
26 березня 2022 року - тестування з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької).

У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках.Так, 25 березня буде оприлюднено результати з української мови, української мови і літератури, а 1 квітня з усіх інших навчальних предметів.

Як відомо, участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні надає можливість майбутнім вступникам ознайомитись з процедурою проведення та відчути атмосферу «реального» тестування. Тестові завдання ПЗНО є аналогічними з тими, що використовуються під час зовнішнього оцінювання.

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме з 5 до 22 січня 2022 року.

Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Важливо! Результати пробного ЗНО не будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію та не будуть використані для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.

Підготовка до ЗНО- 2022
Методичний порадник. Методичні матеріали, підготовлені фахівцями ХРЦОЯО

01.02.2022 розпочинається реєстрація на основну сесію ЗНО

ЗНО-2022: ВИ ЗАПИТУЄТЕ — МИ ВІДПОВІДАЄМО

1 лютого стартуватиме реєстрація для участі у ЗНО 2022 року. Та одинадцятикласники розпочали активну підготовку до важливих випробувань у їхньому житті – випускних і вступних іспитів – ще у вересні, а то й раніше, визначилися з переліком предметів, які обиратимуть під час тестування, реєструються для участі в пробному ЗНО, підготували необхідні для реєстрації документи.

Тих, хто хоче дізнатися більше про особливості ЗНО/ДПА-2022, запрошуємо долучитися26 січня о 15:00до розмови з виконувачем обов’язків директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерієм Бойком наYouTube каналі центру. Цьогорічні учасники / учасниці тестування, їхні батьки та вчителі дізнаються, які обов’язкові предмети ДПА, як зареєструватися для участі в ЗНО і в які терміни, на що варто звернути увагу під час реєстрації кожній категорії учасників.

Цей ефір розпочне низку випусків «ЗНО-2022: ви запитуєте — ми відповідаємо» від команди Українського центру оцінювання якості освіти.

До 25 січня всі охочі можуть поставити запитання за посиланням.

За матеріалами сайту УЦОЯО wym-1643484232972


ЗНО-2022: ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ТА УСПІШНО ПРОЙТИ ТЕСТИ

Хочете дізнатися відповіді на запитання, що хвилюють майбутніх філологів, істориків, перекладачів, журналістів, які планують успішно пройти тестування з суспільно-гуманітарних предметів?

Долучайтеся18 січня о 15:00до розмови на нашому YouTube-каналі. Говоритимемо про те, на що варто зважати, готуючись до тестування з англійської мови. Ми продовжуємо низку відеоматеріалів від Українського центру оцінювання якості освіти щодо особливостей ЗНО-2022.

Наступні наші зустрічі наживо будуть присвячені німецькій, іспанській, французькій мовам, українській мові і літературі, історії України. Фахівці відділу змісту суспільно-гуманітарних навчальних предметів зупиняться на окремих компетентнісних завданнях тестів із цих дисциплін і розкриють секрети виконання різних завдань.

До 10:00 18 січня 2022 року всі охочі можуть поставити запитання за посиланням.

За матеріалами сайту УЦОЯО


Затверджено новий зразок Сертифіката ЗНО

В Україні затвердили новий зразок Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання.

Нова форма сертифіката затверджена наказом Міністерства освіти і науки.

Відтепер сертифікат може складатись з однієї (основної) або кількох (основної і додаткової) частин .Так, окрім основної частини сертифіката (для осіб, які проходять ЗНО зі встановленої у відповідному році кількості навчальних предметів за рахунок коштів державного бюджету), нова форма передбачає додаткову частину, куди буде вноситись інформація про предмети, які учасник тестування у разі бажання складатиме за рахунок коштів фізичних та / або юридичних осіб додатково. Також у правій верхній частині тепер розміщуватиметься зображення унікального електронного ідентифікатора сертифіката у вигляді QR-коду. За допомогою коду можна буде здійснити верифікацію інформації, зазначеної в сертифікаті, що міститься у відповідних державних базах даних, сервісах, реєстрах.

Окрім того, наказом Міністерства освіти затверджено нову форму інформаційної картки до сертифіката, у якій зазначаються результати зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100-200 балів з усіх предметів.


ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ЗНО-2022


Реєстрація на пробне ЗНО

5 січня розпочинається реєстрація на пробне ЗНО, яка відбуватиметься на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти та триватиме до 22 січня.

Пробне тестування відбувається з метою ознайомлення учнів з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита.

Також учасники пробного ЗНО зможуть отримати результат тестування, психологічно налаштуватись на проходження тестування та навчитись ефективно розподіляти час, зосереджуючись на виконанні завдань.

Участь у пробному тестуванні є платною. Цього року вартість складання одного пробного тесту коливається від 213 до 309 грн в залежності від регіону проживання учасника.

Кожен учасник тестування зможе взяти участь у двох сесіях пробного оцінювання, проведення яких відбудеться 19 та 26 березня.19 березня учасники тестування матимуть можливість скласти пробний тест з української мови або української мови і літератури.26 березня випускники зможуть пройти пробне тестування з одного предмета на вибір – історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької або французької).Для реєстрації кожному учаснику необхідно заповнити реєстраційну картку учасника пробного ЗНО на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти. Після цього регіональним центром буде надано логін і PIN-код для входу на інформаційну сторінку учасника пробного ЗНО.

Також не пізніше 25 січня необхідно оплатити обрані тестування через систему онлайн-оплат на сайті регіонального центру або в банку. Реєстрація для проходження тестування відбудеться лише після успішної оплати.

Не пізніше 10 березня на персональну сторінку учасники отримають запрошення-перепустку, де будуть зазначені адреси пунктів проведення кожного з вибраних вами тестувань.

Після проходження пробного тестування з обраних предметів в пунктах тестувань учасники також зможуть ознайомитись з матеріалами інших тестувань, які міститимуться на особистій інформаційній сторінці учасника пробного ЗНО.

Для визначення результатів упродовж трьох днів після кожного з тестувань учасники можуть перенести свої відповіді, надані під час виконання тесту в бланках відповідей, до спеціального сервісу.

Після внесення відповідей до спеціального сервісу 25 березня на інформаційній сторінці учасника буде розміщено результат пробного ЗНО з української мови, української мови і літератури, а 1 квітня — з іншого навчального предмета.

Результат пробного ЗНО допоможе вам краще зрозуміти, над чим варто попрацювати більш детально, але не може бути використаний для прогнозування результатів основної сесії ЗНО.


Презентаційні матеріали ЗНО-2022

Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти інформує про особливості ЗНО - 2022

ЗНО 2022


Внесені зміни до порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання

24 листопада 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до загального порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідне повідомлення розміщено на сайті МОН.


Затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року й характеристики сертифікаційних робіт

Наказом Міністерства освіти і науки України від 2 листопада 2021 року № 1166 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.


Графік проведення тестів ЗНО у 2022 році

Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання визначається згідно з затвердженим Міністерством освіти календарним планом проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до закладів вищої освіти у 2022 році.

У 2022 році зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 23 травня з фізики, також у травні випускники шкіл складуть тести з хімії та української мови, української мови та літератури. ЗНО з інших предметів відбудеться з 1 по 17 червня 2022 року

Дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року
Назва предмету Дата проведення
Фізика 23 травня (понеділок)
Хімія 26 травня (четвер)
Українська мова 31 травня (вівторок)
Українська мова та література 31 травня (вівторок)
Математика 03 червня (п'ятниця)
Іспанська мова 06 червня (понеділок)
Німецька мова 06 червня (понеділок)
Французька мова 06 червня (понеділок)
Англійська мова 07 червня (вівторок)
Історія України 10 червня (п'ятниця)
Географія 14 червня (вівторок)
Біологія 17 червня (п'ятниця)

Оголошення результатів ЗНО

Оголошення результатів учасників зовнішнього тестування з усіх предметів відбудеться не пізніше 30 червня 2022 року.

Розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться з дня офіційного оголошення результатів.

Апеляційні заяви від учасників тестування, яких не задовольнили отримані результати ЗНО, будуть розглядатись, починаючи з дня оголошення результатів кожного тесту. Додаткова сесія ЗНО для учасників, які не змогли взяти участь у основній сесії тестування з поважних причин, пройде у період з 23 червня до 15 липня 2022 року.

Оголошення результатів учасників додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться не пізніше 20 липня 2022 року


Підготовка до ЗНО: якими будуть тести в 2022 році

Український центр оцінювання якості освіти затвердив характеристики сертифікаційних робіт ЗНО, що визначають особливості тестів з кожного предмета.

Інформація про особливості тестів з різних предметів допоможе майбутнім учасникам тестування при підготовці до іспитів.

Зокрема, характеристика кожного тесту визначає його структуру, кількість та типи завдань, час на виконання завдань, кількість балів, що можна отримати, правильно виконавши всі завдання тесту.Загалом структура тестів з більшості предметів залишилася незмінною.Водночас зміни стосуватимуться тесту ЗНО з математики. Зокрема, тест профільного рівня з математики відтепер міститиме 32 завдання замість 34. Також буде скорочений час на роботу над тестом з 210 до 180 хвилин.Окрім того, незначних змін зазнала структура тесту з хімії, який у 2022 році складатиметься з 50 завдань замість 52.

Особливості тестів у 2022 році


Пробне ЗНО-2022

Відповідно до наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 20.10.2021 № 141 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2022 році» з 05 до 22 січня 2022 року триватиме реєстрація на пробне ЗНО-2022 на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Участь у пробному тестуванні надасть змогу ознайомитися із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів.

Пробне тестування з української мови, української мови і літератури відбудеться19 березня, з історії України, математики, математики (завдання рівня стандарту), біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) –26 березня.

У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках25 березня з української мови, української мови і літератури,1 квітня– з інших предметів.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість тестування буде визначено регіональним центром оцінювання якості освіти до 20 грудня 2021 року.

За інформацією УЦОЯО.


ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

• українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);

• математика (за підсумками виконання сертифікаційної роботи з: математики (завдання рівня стандарту) або завдань субтесту “Атестаційні завдання з математики” (для здобувачів освіти, які вивчали математику на рівні стандарту); математики (для здобувачів освіти, які вивчали математику на профільному рівні));

• історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;

• один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:

• для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;

• для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

Відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, 2022 року під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2022 років.


НОВАЦІЇ, ГРАФІК, ПРЕДМЕТИ

Наказом Міністерства освіти і науки України від 5 травня 2021 року №498 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з тринадцяти навчальних предметів:

• Українська мова• Математика• Історія України• Географія• Біологія• Фізика• Хімія• Українська мова і література• Математика (завдання рівня стандарт)• Англійська мова• Німецька мова• Французька мова• Іспанська моваЯкщо учасник / учасниця бажатиме скласти більше п’яти навчальних предметів, він / вона зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб.Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.

Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

/Files/images/zno/zno2022.png


Реєстрація на пробне ЗНО розпочнеться 5 січня 2022 року

Реєстрація для участі у пробному ЗНО розпочнеться 5 січня та триватиме впродовж двох тижнів – до 22 січня 2022 року.

Кожен учасник тестування зможе взяти участь у двох сесіях пробного оцінювання, проведення яких відбудеться 19 та 26 березня.

Під час першої сесії учасники тестування матимуть можливість скласти пробний тест з з української мови або української мови і літератури.

У ході другої сесії випускники зможуть спробувати власні сили та пройти пробне тестування з одного предмета на вибір – історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької або французької).

Участь у тестуванні є платною. Вартість проходження пробного ЗНО буде оголошена пізніше. Зареєструватися на тестування можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Як відомо, участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні надає можливість майбутнім вступникам ознайомитись з процедурою проведення та відчути атмосферу «реального» тестування. Тестові завдання ПЗНО є аналогічними з тими, що використовуються під час зовнішнього оцінювання.

Важливо! Результати пробного ЗНО не будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію та не будуть використані для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.


Оголошені дати проведення пробного ЗНО у 2022 році

В Українському центрі оцінювання якості освіти оприлюднили дати проведення пробного ЗНО у 2022 році.

Відповідно до наказу, 19 березня 2022 року відбудеться пробне тестування з української мови та української мови і літератури.

Тестування з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) відбудеться 26 березня 2022 року.

У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках.

Так, 25 березня буде оприлюднено результати з української мови, української мови і літератури, а 1 квітня з усіх інших навчальних предметів.

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме з 5 до 22 січня 2022 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Як відомо, участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні надає можливість майбутнім вступникам ознайомитись з процедурою проведення та відчути атмосферу «реального» тестування. Тестові завдання ПЗНО є аналогічними з тими, що використовуються під час зовнішнього оцінювання.

Важливо! Результати пробного ЗНО не будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію та не будуть використані для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.


Безкоштовний подкаст до ЗНО з української літератури

Сайт Освіта.uaразом з Артуром Пройдаковим, учителем української мови й літератури, який є переможцем Global Teacher Prize Ukraine у 2021 році, підготували серію подкастів з підготовки до ЗНО.

У коротких випусках подкасту Артур Пройдаков розповідає про важливі аспекти творів, які включені до програми ЗНО з української літератури, а також акцентує увагу на особливостях тестових завдань з літератури.

Експерт із підготовки до ЗНО ділиться лайфхаками, що допоможуть отримати додаткові бали під час складання тесту, і розповідає «секрети» тестових завдань з української літератури.

Кожен подкаст присвячений окремому автору, твори якого передбачені програмою ЗНО, знайомить з особливостями та коротким змістом цих творів, а також розповідає про їхні стильові характеристики, які необхідно знати учаснику для успішного складання тесту.

Подкасти допоможуть учасникам тестування 2022року зручно та будь-де готуватися до ЗНО з української літератури.

На сайті доступні тридцять вісім випусків подкасту, присвячені всім темам, передбаченим програмою:«Фольклор», перлинам давньої української літератури «Повість минулих літ» та «Слово про похід Ігорів», а також творам письменників:

  • Григорія Сковороди;
  • Івана Котляревського;
  • Тараса Шевченка;
  • Пантелеймона Куліша;
  • Івана Нечуя-Левицького;
  • Панаса Мирного;
  • Івана Карпенка-Карого;
  • Івана Франка;
  • Михайла Коцюбинського;
  • Василя Стефаника;
  • Ольги Кобилянської,;
  • Лесі Українки;
  • Миколи Вороного;
  • Олександра Олеся;
  • Павла Тичини;
  • Максима Рильського;
  • Володимира Сосюри;
  • Миколи Хвильового;
  • Валер’яна Підмогильного;
  • Юрія Яновського;
  • Остапа Вишні;
  • Богдана-Ігоря Антонича;
  • Миколи Куліша:
  • Андрія Малишка;
  • Олександра Довженка;
  • Василя Симоненка;
  • Івана Драча;
  • Дмитра Павличка;
  • Василя Голобородька;
  • Василя Стуса;
  • Олеся Гончара;
  • Ліни Костенко;
  • Григора Тютюнника;
  • Євгена Маланюка;
  • Івана Багряного.


Кiлькiсть переглядiв: 641