Нормативно-правові документи

Наказ МОН України від 20.03.2023 № 318 "Про організації та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту"
Наказ МОН України від 15.03.2023 №277 "Про затвердження Порядку прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2023 році"
Наказ МОН України від 15.03.2023 №276 "Про затвердження Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році"
Наказ МОН № 715 від 08.08.2022 року "Деякі питання проведення у 2023 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти"

НОВИНИ

НМТ-2023: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ

3 квітня розпочалася реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті. Триватиме вона до 3 травня.

Український центр оцінювання якості освіти забезпечить її в безпаперовій формі. Аби створити персональні кабінети, вступникам потрібно буде скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на нашомувебсайті.Ця функція активується одночасно з початком реєстрації.

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступнику потрібно самостійно створити персональний кабінет на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти та виконати в ньому такі дії:

  • унести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;
  • завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
  • підтвердити бажання взяти участь у НМТ;
  • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;
  • сформувати Сертифікат НМТ 2023 року.

Копії яких документів знадобляться для реєстрації? Ось перелік:

  1. паспортний документ або інший документ, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;
  2. документ, що підтверджує інформацію про освіту :довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році(для цьогорічних випускників),або свідоцтво про повну загальну середню освіту(для випускників минулих років);
  3. документ, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картки платника податків або паспорта громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.

За потреби додати копії:

  • свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу(для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
  • медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900(для осіб з особливими освітніми потребами);
  • нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації(для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
  • документа, що підтверджує причину невнесення інформації про РНОКПП;
  • документа, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основних сесіях НМТ.

Важливо! Кожна копія документа, яку потенційний учасник НМТ буде завантажувати в персональному кабінеті, повинна бути сканованою або сфотографованою копією його оригіналу у вигляді окремого файла у форматі .png або .jpg розміром не більше 1 Мб; зображення повинно бути чітким та повнорозмірним (без обрізань сторін документа); текст на зображенні має бути розбірливим і вільно читатися.

Також під час реєстрації вступник матиме змогу вибрати предмет додаткового блоку. А ще населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ – цю інформацію буде використано для розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами.

Зважте на те, що навчальні предмети, які увійшли до основного блоку НМТ, – українська мова та математика, – будуть автоматично зазначені в сервісі реєстрації, тож вступникові потрібно буде вибрати із запропонованого переліку лише один із предметів другого блоку НМТ. Вибрати кілька предметів додаткового блоку не можна, адже НМТ буде цілісним (складатиметься з двох блоків, до яких входитиме три предмети), відтак реєстрація для проходження тестування з меншої або більшої кількості предметів неможлива.

Після надсилання інформації на обробку до 7 травня в персональному кабінеті можна буде вносити зміни до інформації про:

  • назву навчального предмета додаткового блоку, з якого вступник бажає пройти тестування;
  • населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ;
  • потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є Сертифікат. Його вступник матиме змогу сформувати у своєму персональному кабінеті в разі підтвердження регіональним центром реєстрації вступника для участі в НМТ. Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.

/Files/images/0001/27.03.png

/Files/images/0001/207.03.2.png

(За матеріалами сайту https://testportal.gov.ua)


НМТ–2023: ЗАТВЕРДЖЕНО ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТНИХ ТЕСТІВ

Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики предметних тестів основного та додаткового блоків національного мультипредметного тесту 2023 року. Цим наказом визначено кількість завдань з кожного предмета, форми тестових завдань, час на їх виконання, схеми нарахування балів.

Тести з української мови, історії України, біології та хімії міститимуть по 30 завдань, з математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької або французької) – 32 завдань


Затверджено календарний план організації та проведення у 2023 році НМТ

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту (НМТ).Тестування проходитиме у дві сесії:

  • основна: 5 червня – 23 червня;
  • додаткова: 11–24 липня.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі в основній сесії НМТ триватиме з 3 квітня до 3 травня 2023 року.

До 7 травня 2023 року зареєстрований учасник матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні/ за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).У додатковий період (5–12 червня) зможуть зареєструватися особи, які не змогли з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації; реєструвалися в основний період реєстрації, але яким було відмовлено в реєстрації для участі.

Не пізніше ніж за десять календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних сторінок запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткової сесії НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування не пізніше ніж за три календарних дні до проведення додаткової сесії НМТ.

Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено на персональних сторінках учасників тестування до 28 червня 2023 року, додаткової сесії – до 29 липня 2023 року. За інформацією УЦЯО.



Демонстраційні тести - 2023 (за матеріалами УЦОЯО)

Демонстраційний тест з хімії

Демонстраційний тест з біології

Демонстраційний тест з англійської мови

Демонстраційний тест з фізики

Демонстраційний тест з історії України

Демонстраційний тест з математики

Демонстраційний тест з української мови


20 січня 2023 року, у Міністерстві освіти і науки України відбувся брифінг щодо моделі вступної кампанії у 2023 році в умовах воєнного стану

Під час заходу було представлено спільну позицію та напрацювання МОН, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій і УЦОЯО з організації та формату проведення вступних випробувань з урахуванням безпеки та створення умов для можливості вступу найбільшої кількості українських випускників.

Цьогоріч ЗНО буде проведено у форматі удосконаленого НМТ.

Тест, який міститиме завдання з трьох предметів, випускники складатимуть в один день протягом 180 хвилин.

Два обов’язкові предмети: українська мова і математика.

Один предмет на вибір вступника: історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія.

Планується проведення двох сесій НМТ: основної (у червні) і додаткової (у червні-липні). У додатковій сесії зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не склали тестування під час основної сесії. Випускники, які тимчасово перебувають за кордоном і бажають здобувати вищу освіту в Україні, матимуть можливість скласти НМТ у спеціально створених екзаменаційних центрах у багатьох країнах світу.Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет зазаначив, що під час прийняття рішення щодо формату вступних іспитів у цьому році ключовими були побажання і позиція випускників, їхніх батьків, інтереси закладів вищої освіти, роботодавців та держави загалом. Більше інформації на сайтіУЦОЯО.


Випускники шкіл, які 2023 року складатимуть тести зовнішнього незалежного оцінювання(національного мультитесту) можуть ефективно готуватися до тестування на сайті ЗНО-ОНЛАЙН.

Усі завдання справжнього ЗНО/НМТ

Для комфортної підготовки до іспитів на сайті ЗНО-ОНЛАЙН розміщено майже 500 варіантів тестів з усіх предметів зовнішнього оцінювання за всі роки його проведення.

Послідовне опрацювання завдань дозволить учасникам підвищити свої шанси на успішне складання тестів.

Спосіб виконання тестових завдань на сайті максимально наближений до справжніх умов тестування, а форма надання відповідей аналогічна формі в реальних тестах, що покращує адаптацію до виконання завдань.

Після виконання кожного варіанта тесту користувачі сайту зможуть ознайомитися з правильними відповідями на всі завдання цього тесту.

Щоденне вдумливе виконання принаймні 10 тестових завдань сприятиме ґрунтовній підготовці до зовнішнього незалежного оцінюваннята гарантуватиме успішне складання важливого іспиту.

Заглиблюйтеся в завдання й виконуйте їх правильно

Для більш ґрунтовної підготовки до іспиту варто скористатися коментарями-поясненнями до тестових завдань. Ці коментарі створені провідними фахівцями з підготовки до тестування спеціально для сайту ЗНО-ОНЛАЙН.

У коментарях-поясненнях враховано потреби й типові помилки випускників, які готуються до зовнішнього оцінювання.

Кожен коментар знайомить з особливостями побудови завдання, скеровує на теоретичний матеріал, який знадобиться під час виконання, аналізує основу та варіанти відповіді, підказує логіку пошуку правильної відповіді тощо.

Фахівці з підготовки до ЗНО також діляться хитрощами та лайфхаками, що допоможуть спростити роботу над завданням і краще впоратися з подібними завданнями на справжньому ЗНО.

Зосередьтеся на завданнях з потрібної теми

Користувачі сайту також мають змогу опрацьовувати на сайті ЗНО-ОНЛАЙН завдання з певного предмета, що згруповані за темами. Перелік запропонованих тем відповідає чинним програмам зовнішнього незалежного оцінювання.

Таким чином можна опрацьовувати саме ті завдання, які необхідні під час повторення певної теми. Завершивши роботу із завданнями конкретного розділу, учасник може зрозуміти рівень своїх знань із цієї теми й надалі приділяти їй більшу чи меншу увагу.

Опрацювання завдань за тематичними розділами є ефективним як за умов самостійної підготовки, так і під час роботи з учителем, викладачем на курсах чи репетитором на індивідуальних заняттях.

Наразі на сайті доступні завдання, згруповані за темами, з таких предметів:

  • українська мова і література;
  • математика;
  • історія України;
  • географія;
  • біологія;
  • фізика;
  • хімія.
Тренувальні варіанти для підготовки до мультитесту ЗНО

Реєстрація на НМТ розпочнеться у квітні

Міністерство освіти і науки планує розпочати реєстрацію для участі в НМТ, який у 2023 році замінить традиційне ЗНО, у квітні. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Тестування вступників планується провести у червні – липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій.

Для вступу у 2023 році можна буде використати результати НМТ 2023 року, НМТ 2022 року, а також ЗНО 2020-2021 років.

Як відомо, Міністерство ініціювало підготовку спеціального законопроєкту, який дозволить проводити НМТ у 2023 році.

Деталі проведення вступної кампанії будуть оприлюднені у відповідному Порядку прийому, який затвердить МОН після прийняття відповідного закону Верховною Радою України.

Якими будуть тести НМТ у 2023 році

У Міністерстві освіти і науки повідомили, якими будуть вступні іспити у вигляді НМТ у 2023 році.

За інформацією міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, причиною відмови від ЗНО є перешкоди щодо його організації та проведення через безпекову ситуацію в Україні.

Планується, що вступна кампанія буде проведена за результатами удосконаленого національного мультипредметного тесту.

Тестові завдання НМТ

Тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних навчальних предметів. НМТ міститиме обов’язковий та додатковий блоки.

Обов’язковий блок НМТ

Планується, що обов’язковий блок буде складатися з чотирьох предметів:

  • української мови;
  • математики;
  • історії України;
  • іноземної мови (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька та іспанська мови).

Час на виконання обов’язкового блоку НМТ

Учасники упродовж 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови та математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови.

Додатковий блок НМТ

В окремий день вступники зможуть скласти додатковий блок НМТ з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови.

Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин.

Важливо! Зміна формату проведення вступних випробувань відбудеться ухвалення відповідного Закону, що є компетенцією Верховної Ради.

Ефективна підготовка до ЗНО: тематичні добірки тестових завдань

Майбутні учасники ЗНО мають змогу зробити процес підготовки до тестування ефективнішим за допомогою тематичних добірок тестових завдань з необхідних предметів.

Для цього варто скористатися спеціальним розділом платформи ЗНО-ОНЛАЙН, у якій всі завдання зовнішнього оцінювання з кожного предмета розподілені за темами.

Розподіл здійснений провідними фахівцями в галузі підготовки до ЗНО відповідно до чинних програм тестування.

Таким чином користувачі зможуть опрацювати весь обсяг змісту, необхідний на тестуванні з певного предмета, і бути готовими до виконання завдання з будь-якої теми під час проходження зовнішнього оцінювання.

У кожній предметній добірці завдання розподілено за розділами, темами й підтемами. Це дає можливість впродовж одного відрізку самостійної роботи або одного заняття з репетитором зосередитися на виконанні завдань конкретного тематичного спрямування.

Обравши певний тематичний набір завдань і опрацювавши його, учасники зможуть швидко з’ясувати, на якому рівні засвоєна ця тема. Темам, які засвоєні гірше, варто буде приділити особливу увагу впродовж підготовки до тестування.

Наразі на сайті доступні тематичні добірки з усіх основних предметів ЗНО: української мови і літератури, історії України, математики, географії, біології, фізики та хімії.

Користуйтеся розділами з тематичними добірками завдань для дієвої підготовки до тестування зовнішнього оцінювання.

УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

МАТЕМАТИКА

ГЕОГРАФІЯ

БІОЛОГІЯ

ФІЗИКА

ХІМІЯ


Готуйтеся до ЗНО за допомогою коментарів

Учасники зовнішнього оцінювання 2023 року мають змогу ефективно підготуватися до важливого іспиту, скориставшись сервісом сайту ЗНО-ОНЛАЙН, який містить якісні коментарі-пояснення до завдань тестів ЗНО.

Коментарі-пояснення створені спеціально для сайту ЗНО-ОНЛАЙН провідними вчителями, викладачами й репетиторами.

У коментарях до завдань з української мови і літератури, англійської мови, математики, історії України, фізики, хімії, географії та біології надано схеми виконання того чи іншого завдання, що дозволяє самостійно швидко проаналізувати та зрозуміти його.

У кожному коментарі насамперед зазначено тему, знання з якої потрібні для виконання тестового завдання й пояснено, які саме знання чи вміння потрібно застосувати до виконання цього завдання. Автори коментарів також скеровують користувачів на необхідний теоретичний матеріал, нагадують факти й закономірності, покладені в основу того чи іншого завдання.

Особливу увагу приділено в коментарях поясненню логіки пошуку правильного варіанта відповіді. Окрім того, досвідчені фахівці з підготовки до зовнішнього оцінювання діляться в коментарях хитрощами та лайфхаками, що допоможуть спростити роботу над завданням і краще впоратися зі справжнім тестом ЗНО.

Ознайомлення з коментарями-поясненнями до завдань тестів сприяє кращому розумінню предмета та вдалому виконанню аналогічних завдань під час реального зовнішнього оцінювання.

ОЗНАЙОМИТИСЯ ІЗ ЗАВДАННЯМИ ТА КОМЕНТАРЯМИ

ЗНО у 2023 році проводитиметься з 22 травня до 14 липня

Кiлькiсть переглядiв: 250