2018 рік - Рік реалізації

правопросвітницького проекту

«Я маю право!»

Указ Президента «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 №638-р ''Про реалізацію правопросвітницького проекту “Я маю право!” у 2017—2019 роках''

Загальнонаціональний правопросвітницький проект

«Я МАЮ ПРАВО!»

Pеалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

Mета – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

Галерея "28.09.2018 Урок: «Стоп булінг, бо #булитинекруто»"

Працівники управління персоналу юстиції: Козелько К.А., Чекаліна Г.М та Фоменко Т.В. разом із завідувачем Четвертої Харківської державної нотаріальної контори Козелько Т.М. провели тематичні уроки:«Стоп булінг, бо #булитинекруто» для учнів 6 та 8 класів.

Уроки пройшли у формі діалогу, діти охоче ділилися своїми думками щодо того, що таке булінг, наводили приклади, а також розробляли варіанти протидії та запобігання цієї проблеми.

Не залишили без уваги цей урок і вчителі, які з задоволенням брали участь у бесіді.

В кінці уроку з учнями були проведені практичні вправи, які допоможуть в подальшому запобігати та укорінювати булінг у колективі.

Метою уроку є доведення думки про те, що звертатися за допомогою в разі виникнення цієї проблеми не страшно та не соромно. #булитинекруто – ми раді долучитися до процесу формування твердої правової позиції наших маленьких громадян, яка веде на правильний шлях майбутнє нашої правової держави.

Тематичні уроки в 1-5 класах в рамках інформаційної кампанії «Я маю право!»
4-Б клас вікторина "Я маю право на"

/Files/images/001/1/4-Б клас вікторина Я маю право на.jpg

6-Б клас урок-вікторина "Мої права"

/Files/images/001/1/6-Б клас урок-вікторина Мої права.jpg

Галерея "Тематичні уроки в 1-5 класах в рамках інформаційної кампанії «Я маю право!»"

Булінг– це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності. Дані дослідження "UNICEF Україна" за минулий рік шокують: 67% дітей зіштовхувалися з булінгом (були жертвою або свідком), а 40% потерпілих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися по допомогу. Крім того, згідно з доповіддю ВООЗ за 2016 рік, Україна посідає дев’яте місце серед 42 досліджуваних країн за кількістю булінгу серед 15-річних. Як уточнили в Мін’юсті, найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг.Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій (телефонного зв'язку, Інтернету та соціальних мереж), з’являється новий вид цькування – кібербулінг. Це не просто пустощі або грубість, це особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.
Булінг, інформаційна кампанія
фото Міністерства юстиції
13.09.2018 Тематичні уроки в рамках інформаційної кампанії «Стоп булінг»

Галерея "13.09.2018 Тематичні уроки в рамках інформаційної кампанії «Стоп булінг»"